Mari Saan on stuudiokeraamik kelle käe alt valmivad väikeste kogustena  lauanõud, vaasid ning unikaalsed eksperimentaalsed üksikeksemplarid.  Tema tööd on kaasaegse disaini, minimalistliku ja orgaanilise vormiga, tekstuursed ja värvikad. Tema loodud lauanõusid kasutavad mitmed tipprestoranid Eestis.
"Avastasin tõelise kire savimaailma vastu tänu minu meheemale, kes on tuntud ja armastatud keraamik ning kunstiõpetaja Aino Saan. Tema tööd ja kirg keraamika vastu inspireerisid ka mind katsetama. Loon, katsetan ja naudin siiani igat väljakutset mida savi pakub. "
"Armastan nii põhjamaist, skandinaavialikku kui ka modernset jaapani stiili, lihtsaid vorme, neutraalseid ja pastelseid toone. Armastan pintslitõmbeid lõuendil, ehtsa naha ja puidu lõhna, tekstuure, lihtsaid mustreid, ebatäiuslikkust. Mind inspireerib ja mõjutab palju nii ümbritsev loodus, inimesed, esemed kui emotsioonid.  Usun siiralt, et käsitsi loodud ese kannab endas tegija soojust ja pühendumust. Soovin seda minagi iga esemega kaasa anda."

Pildistanud fotograaf Katrin Press